Одного з трьох українців, затриманих вчора в Білорусі, відпустили

Одного з трьох громадян України, затриманих вчора за незаконний перетин українсько-білоруського кордону, вже звільнено. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Про звільнення одного з затриманих розповів заступник директора департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич.

«Одного з них звільнено, двоє перебувають у закладі тримання. Консул сьогодні планує відвідати затриманих українців», – заявив він.

Вчора, 20 листопада, працівники прикордонної служби Республіки Білорусь у Столинському районі Брестської області затримали за незаконний перетин кордону трьох українських громадян, які потратили на територію країни, аби зібрати в лісі ягід.

«Іноземці зумисно незаконно вирушили до Білорусі по ягоди. Серед затриманих були і ті, хто раніше притягувався за подібне правопорушення. Деяким з них заборонено в’їжджати до Білорусі протягом 5 років. За даним фактом відносно одного з порушників розпочато перевірку відповідно до кримінально-процесуального законодавства», — повідомила прес-служба Державного прикордонного комітету Білорусі.

Нагадаємо, днями в українських ЗМІ з’явилась інформація про затримання в Мінську директора українського підприємства, який приїхав до білоруської столиці на ділові переговори з представниками Мінського тракторного заводу.

Також вчора стало відомо про те, що секретаря українського посольства в Білорусі оголошено персоною нон ґрата через звинувачення у координації розвідувальної діяльності на території республіки. Українське МЗС у відповідь вислало першого секретаря посольства Білорусі. У білоруському зовнішньополітичному відомстві цей крок назвали безпідставним.