«Охматдит» отримав обладнання для швидкого діагностування туберкульозу, ВІЛ-інфекції та гепатиту

Національна дитяча спеціалізована лікарня (НДСЛ) «Охматдит» отримала обладнання GeneXpert (виробництва Cepheid Inc. США) для швидкої діагностики туберкульозу, ВІЛ-інфекції та вірусних гепатитів, вартістю $30 тис. Про це сьогодні, 18 жовтня, під час брифінгу повідомила головний лікар лікарні Ірина Садов’як, інформує Інтерфакс-Україна.

За її словами, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закупив обладнання за донорської підтримки Американської торговельної палати в Україні. Воно вже працює у клініці для лікування хворих на ВІЛ/СНІД дітей НДСЛ «Охматдит» і дозволяє діагностувати в пацієнта наявність туберкульозу упродовж кількох годин.

«На жаль, у нас таких дітей (із туберкульозом – ред.) багато, особливо в клініці для ВІЛ-інфікованих — 30% із них хворі на туберкульоз. До цього ми не мали можливості такої діагностики та направляли їх до лікарні для дорослих, що створювало ризики для інфікування туберкульозом інших хворих, а також медичного персоналу», — зазначила Садов’як.

Крім того, ЮНІСЕФ закупило для клініки частину реагентів для діагностики туберкульозу. Це дасть змогу обстежити на наявність туберкульозу понад 400 дітей протягом року.

Садов’як уточнила, що лікарня планує звернутися до волонтерських організацій для закупівлі реагентів для діагностики вірусних гепатитів та низки інших інфекційних захворювань, а згодом направить заявку до Міністерства охорони здоров’я.

«Ми проситимемо спочатку волонтерів, а потім опрацьовуватимемо з Міністерством охорони здоров’я, щоб ці реактиви закуповувалися, оскільки вони дорогі», — резюмувала вона.

Загалом щороку в клініці діагностують близько 60 випадків туберкульозу, з яких 45 позалегеневої форми.

Нагадаємо, нещодавно Національне антикорупційне бюро повернуло дитячій лікарні «Охматдит» радіологічне обладнання для діагностики та лікування онкохворих дітей, яке було раніше арештоване в рамках кримінального провадження.