Олександрії надали право самостійно контролювати будівництво у місті

Сьогодні, 11 жовтня, Олександрія стала 86-м населеним пунктом України та другим містом у Кіровоградській області, що візьме повну відповідальність за ефективне управління містобудівними процесами на своїй території.  Місто отримало нові функції у рамках децентралізації системи держархбудконтролю, повідомляє Урядовий портал.

Відповідний акт передачі містобудівних повноважень підписали голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев та міський голова Степан Цапюк.  Згідно з актом, місцевій владі Олександрії передали під контроль майже весь обсяг забудови населеного пункту. Зокрема, це малі та середні підприємства, заклади сфери обслуговування та побуту, інфраструктура місцевого значення, приватні та багатоквартирні будинки.

Новоутворений орган буде реєструвати дозвільні документи на будівництво об’єктів, вводитиме їх в експлуатацію, перевірятиме буд майданчики. Також він буде зупиняти самочинні роботи та притягувати порушників містобудівного законодавства до відповідальності.

За словами Кудрявцева, функції контролю будівництва, які покладено на Олександрію, стануть реальними важелями впливу громади на стан містобудівництва у місті.

«Місцева влада зможе дієво протистояти виникненню будівельних афер та врегульовувати відповідні конфлікти, ефективно вирішувати питання з необхідною інфраструктурою, розвивати сектор підприємництва», — зазначив голова Держархбудінспекції. Крім того, нові функції міста зроблять адміністративні послуги з будівництва більш доступними. Підприємці та фізичні особи зможуть швидше оформляти дозвільні документи на місці.

На сьогодні у 86-ти населених пунктів України є право самостійно контролювати процеси містобудівництва. До цього списку входять: Луцьк, Маріуполь, Тернопіль, Харків, Херсон, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Одеса, Київ, Дніпро, Суми, Житомир, Черкаси, Сєверодонецьк, Вінниця, Чернігів, Кропивницький, Миколаїв, Рівне та інші.