Омелян анонсував проект із контролю ваги вантажівок на дорогах

Омелян анонсував проект із контролю ваги вантажівок на дорогах

В Україні запустять інтелектуальну транспортну систему Weight-in-Motion, яка дозволить визначати вагу вантажівок під час руху. Поки що система застосовуватиметься у рамках пілотного проекту, зазначили на офіційному сайті Мінінфраструктури.

За словами голови відомства Володимира Омеляна, мета ініціативи полягає в збільшення ефективності держконтролю за дотриманням вагових обмежень для вантажівок. Посилення контролю дозволить зберігати дороги від пошкоджень та руйнувань, а також убезпечить від аварій за участі вантажних авто.

«WiM-комплекс виявлятиме серед потоку перевантажені вантажівки і передаватиме інформацію про них інспекторам Укртрансбезпеки на мобільні пункти контролю, розташовані далі дорогою. Отримавши деталізовану інформацію, інспектори зупинятимуть автомобіль та будуть здійснювати зупинку контрольне зважування. В разі підтвердження порушення воно буде документуватися і накладатись відповідні санкції», — зазначив Омелян.

Проект спільно розробили Мінінфраструктури, Держагентством автомобільних доріг України та Укртрансбезпека за підтримки ЄБРР. Також Міністерство інфраструктури та Укравтодор попередньо обговорили з ЄБРР можливість закупівлі 5-ти комплексів автоматичного вагового контролю авто у передмісті Києва та визначились з місцями їх установки. Системи заплановано встановити на трасах М-01, М-05, М-06, М-07 та Н-01.

Раніше зазначалося, що Укравтодор планує розпочати будівництво трасу Львів-Будапешт, яка повинна стане головним автокоридором між Україною та Угорщиною.