ООН проведе флешмоб у 16 містах України проти ґендерно обумовленого насильства

Представництво Організації Об’єднаних Націй в Україні проведе «Флешмоб міст», підсвітивши помаранчевим кольором визначні архітектурні об’єкти в Києві та ще у 15 містах з нагоди Міжнародного дня боротьби з ліквідації насильства. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

На офіційному сайті представництво ООН в Україні зазначається, що 16 днів активізму проти ґендерно обумовленого насильства — це міжнародна кампанія, яка проводиться щороку і триває з 25 листопада, Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, до 10 грудня — Дня прав людини.

«Представництво Організації Об’єднаних Націй безпосередньо проведе по всій нашій країні так званий флешмоб міст, де будуть підсвічуватися помаранчевим кольором різні визначні архітектурні будівлі та пам’ятники архітектури вже завтра ввечері, о 17-й годині”, — сказала координатор гуманітарного проекту Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні Людмила Шевцова.

Акція розпочнеться сьогодні, 24 листопада, на Майдані Незалежності та символічно розпочне відлік всесвітньої кампанії 16 Днів активізму проти гендерно зумовленого насильства в Україні.

На підтримку цієї громадської ініціативи щорічно проводиться кампанія генерального секретаря ООН із боротьби з насильством щодо жінок (UNiTE), яка закликає до глобальних дій, спрямованих на підвищення обізнаності та створення можливостей для обговорення проблем та рішень у всьому світі.

В останні роки кампанія UNiTE використовувала помаранчевий колір як спільну тему, яка проходить через усі глобальні заходи. Помаранчевий є одним з офіційних кольорів кампанії UNiTE і в контексті її глобальної адвокації, використовується як символ світлого майбутнього, вільного від насильства щодо жінок та дівчат.

В Україні кампанія UNiTE була офіційно розпочата у 2015 році, і з цього часу до кампанії приєдналися понад 100 партнерів по всій країні.