Парцхаладзе презентував законопроект щодо захисту постраждалих вкладників у будівництво
flickr.com/Stu Rapley

Парцхаладзе презентував законопроект щодо захисту постраждалих вкладників у будівництво

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе взяв участь у презентації основних положень проекту закону, який повинен захистити права постраждалих громадян, що вклали кошти у довготривале будівництво житла. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

За словами Парцхаладзе, концепція законодавчого документа спрямована на те, щоб вирішити проблему протиправних дій забудовників. Потреба в прийнятті закону пояснюється тим, що на сьогодні законодавство не має механізмів, які б захищали постраждалих вкладників у будівельні проекти.

«Тому ми розробляємо дієвий законопроект, що, насамперед, повинен захистити права і законні інтереси громадян. А також сприяти завершенню будівництва. Таким чином, ми хотіли б вирішити тривалу проблему довгобудів та унеможливити виникнення подібних ситуацій у майбутньому», — наголосив посадовець.

Він додав, що норми нового закону також повинні регулювати вирішення спорів щодо проблемних та недобудованих об’єктів.

В теорії очікується, що закон посилить захист прав вкладників, стимулюватиме замовників добудовувати об’єкти незавершеного будівництва згідно зі строками, шукати рішення щодо добудови проблемних об’єктів.

Зазначається, що першу редакцію нового законопроекту опублікують на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України для обговорення з громадськістю.