Перевірити автомобіль тепер можна онлайн

Перевірити автомобіль тепер можна онлайн

На основі відкритих даних Єдиного державного реєстру МВС створено онлайн-сервіс про реєстрацію автомобілів. Всього в реєстрі — 8 407 358 машин.

Раніше, щоб отримати інформацію про машину, було потрібно надіслати запит на сайті МВС і пройти ідентифікацію. Нині сервісний центр МВС опублікував відкриті дані про реєстрацію транспортних засобів на національному порталі data.gov.ua.

Крім того, щоб скористатися відкритою інформацією, достатньо запустити Opendatabot в месенджерах FacebookViberTelegramSkype

Серед відкритих даних:

  • Характеристики автівки;
  • Дата реєстрації;
  • Інші транспортні засоби власника;
  • Інші автівки, яким за останні 5 років присвоювався цей номерний знак.

В Opendatabot показали, які автомобілі були найпопулярнішими протягом останніх 5 років:

Також запущено новий онлайн-сервіс, що дає можливість самостійно отримати інформацію про автомобільний ринок. Тут можна відфільтрувати автомобілі за областю, типу, маркою, кольором та іншими характеристиками.

«У реєстрі відображаються всі зміни, що відбуваються з автомобілем: зміна власника, номерного знака, здійснення переобладнання тощо. Сервіс на основі відкритих даних не містить конфіденційної інформації, але при цьому надає можливість ознайомитися з технічними характеристиками зареєстрованих авто», — йдеться в повідомленні сервісного центру МВС.

«Завдяки сервісу можна порівнювати дані про реєстрацію транспортних засобів за регіоном, датою випуску, маркою, моделлю, об’ємом двигуна, типом пального і кольором», — додали в прес-службі.

Інфографіка: МВС