Перші карти поляка стануть недійсними у 2018 році
wikimedia

Перші карти поляка стануть недійсними у 2018 році

У квітні наступного року втратять свою чинність перші Карти поляка, видані у 2008 році на 10 років. У зв’язку з цим навесні можливе нагромадження заяв про надання нових карт. Про це інформує Польське радіо з посиланням на Міністерство закордонних справ Польщі.

«У квітні наступного року може відбутися нагромадження, адже будуть не тільки нові заяви про видання Карти поляка, але дійсність свою втратять перші карти, видані відразу після вступу у силу закону», – заявила заступниця директора департаменту співпраці з Полонією та поляками за кордоном у МЗС Маґдалена Пщулковська.

Вона нагадала, що Карту поляка видають терміном на 10 років, а перші документи були надані у травні 2008 року. Чиновниця зазначила, що до 15 серпня 2017 року було розглянуто 18 тис. 647 заяв про надання Карти поляка.Упродовж 2016 року було подано 27 тис.

Віце-міністр внутрішніх справ і адміністрації Себастіан Хвалек заявив, що, головним чином, на МВСіА накладено «питання фінансових виплат для власників Карти поляка».

«Дані свідчать про те, що від січня до 1 вересня 2017 року подано приблизно 7 тис. заяв про надання дозволу на постійне перебування на підставі Карти поляка та майже 5 тис. клопотань про грошові виплати для цих осіб», – зазначив Хвалек.

За його словами, більшість клопотань про соціальні виплати розглядаються позитивно, а негативні рішення є наслідком недотримання заявником формальних вимог. Найбільшу кількість заяв на отримання таких виплат подано у Мазовєцькому (31%), Люблинському (12,6%), Малопольському (10,5%) та Нижньосілезькому воєводствах.

Найбільше заяв подали громадяни України та Білорусі, додав Хвалек.

Як повідомляли ЗМІ, у грудні 2016 президент Польщі Анджей Дуда підписав новий закон «Про Карту поляка». Згідно з ним рішення про грошові виплати для власників карт, котрі клопочуться про надання їм дозволу на постійне перебування у Польщі, видають воєводи. Раніше це робили старости. Також було скасовано можливість подачі наступник заяв особами, котрі отримали допомогу у максимальному розмірі протягом 9 місяців, та можливість отримання виплати особами, котрі використали ці кошти як члени сім’ї заявника.