Перші кроки медреформи: 5 важливих змін, що вплинуть на роботу лікарів у 2018 році
flickr.com/jreed

Перші кроки медреформи: 5 важливих змін, що вплинуть на роботу лікарів у 2018 році

Міністерство охорони здоров’я України прокоментувало на своєму офіційному сайті початок медреформи і анонсувало зміни, що чекають лікарів та їх пацієнтів цього року.

Нагадаємо, 28 грудня Президент України підписав ключовий Закон медреформи. Отже, з 2018 року запускаються перші якісні зміни у системі охорони здоров’я країни.

МОЗ виділяє такі 5 найважливіших аспектів, що вплинуть на роботу лікарів найближчим часом.

1. Запровадження сучасних міжнародних протоколів лікування

У першу чергу будуть перекладені протоколи (Топ100) з найбільш актуальних захворювань. Всього база налічує близько 1000 клінічних протоколів. Протягом трьох років відбуватиметься підключення лікарів первинної ланки до онлайн-ресурсу з новими клінічними протоколами. Відтак, кожен лікар зможе упевнитися, що те, що він призначає – найдієвіше і найоптимальніше з відомого людству, а кожен пацієнт матиме інструмент для контролю якості медичної допомоги, що йому надається.

2. Введення системи ІСРС-2

Міністерство охорони здоров’я затвердило наказ щодо використання міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ІСРС-2). Минулого року було підписано угоду про ліцензійне використання ІСРС-2 у загальній практиці. Українська мова стала 20-ю офіційною мовою, на яку була перекладена ІСРС-2. У 2018 році передбачено запуск навчального онлайн тренажеру для лікарів, поширення навчальних матеріалів і їх інтеграція в медичну освіту. Головний принцип системи – розуміння того, що у первинній медичній допомозі важливим є не тільки встановлення діагнозу, але і причина звернення пацієнта за медичною допомогою.

3. Мінімізація паперової звітності

У міністерстві обіцяють істотне зменшення паперової медичної звітності і вивільнення цінного лікарського часу для роботи з пацієнтами та навчання.

4. Затвердження порядку надання медичної допомоги

У поточному році почне працювати новий Порядок надання первинної медичної допомоги. Окремо затвердять табель матеріально-технічного оснащення для надання первинної медичної допомоги.

5. Зростання доходу медпрацівників відповідно до їх затребуваності

Реформа передбачає відмову від тарифних сіток та вільне формування ринку зарплат у комунальних медичних закладах.

З 2018 року заклади первинної медичної допомоги, які уклали контракт з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати щорічну фіксовану виплату за обслуговування кожного пацієнта, з яким лікарі цього закладу підписали договір.

Як неприбуткові підприємства, медзаклади не будуть платниками податку на прибуток і зможуть самостійно розпоряджатися отриманими коштами. У тому числі, вільно встановлювати розмір заробітної плати для медичних та інших працівників.