Петро Порошенко вшанував пам'ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років
president.gov.ua

Петро Порошенко вшанував пам’ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років

Президент Петро Порошенко вшанував пам’ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу Президента.

Глава держави поклав композицію із колосків та калини до пам’ятного хреста на Михайлівській площі у Києві. Пам’ять загиблих у ті роки Петро Порошенко вшанував ставши на коліно та хвилиною мовчання.

«Злочини проти людяності не мають терміну давності. Ніколи не забудемо страшний злочин організаторів Голодомору. Україна пам’ятає…», — написав він у своєму Facebook.

До українців у цей день звернувся і Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Він закликав кожного українця запалити сьогодні свічку та вшанувати пам’ять загиблих від голоду співвітчизників хвилиною мовчання.

«Схиляю голову перед жертвами Голодомору 1932-1933 років та інших голодоморів в Україні. Закликаю… Ми ніколи не забудемо моторошних розповідей про ті часи. Ми завжди пам’ятатимемо наших закатованих голодом братів і сестер. Нас хотіли знищити, але ми вижили і сьогодні будуємо суспільство, найважливішою цінністю якого є людське життя», — зазначив Прем’єр-міністр в оприлюдненому зверненні.

Нагадаємо, що сьогодні, 25 листопада 2017, Україна відзначає 85-ті роковини пам’яті жертв голодомору. У День пам’яті відбудуться заходи біля меморіального знаку «Свіча пам’яті» Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодомору в Україні». О 16 годині пройде загальнонаціональна акція «Запали свічку».