Пленум Верховного Суду обрав голову, заступника голови та секретаря ВС
rsu.gov.ua

Пленум Верховного Суду обрав голову, заступника голови та секретаря ВС

На Пленумі суддів Верховного Суду України, що пройшов сьогодні, 30 листопада, було обрано голову, заступника голови та секретаря Верховного суду. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу Ради суддів України.

Згідно з повідомленням, Верховний Суд очолила Валентина Данішевська, кандидатуру якої підтримали 67 суддів із 111 зареєстрованих на Пленумі. На цю посаду претендували троє кандидатів – Валентина Данішевська, Аркадій Бущенко та Володимир Кравчук.

Данішевську обрали на посаду голови ВС шляхом таємного голосування, термін її повноважень складає чотири роки. Після оголошення результатів голосування новообрана голова Верховного Суду склала присягу. Раніше вона працювала адвокатом та очолювала благодійну організацію «Центр комерційного права».

Зазначається, що основними повноваженнями голови ВС є забезпечення ефективного функціонування Верховного Суду, представництво Верховного Суду в зносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами, а також із судовими органами інших держав і міжнародними організаціями.

Секретарем Пленуму ВС було обрано Дмитра Луспеника, його кандидатуру підтримали 107 суддів із 111 зареєстрованих на Пленумі. Луспеник працював суддею Верховного Суду та  Вищого спецсуду з розгляду цивільних і кримінальних справ. Також він протягом тривалого часу був секретарем пленуму Вищого спецсуду та організовував його роботу.

Крім того, як повідомляє Громадське, заступником голови ВС було обрано Богдана Львова. Він був єдиним кандидатом на цю посаду в бюлетенях для голосування. Зазначається також, що Львов серед п’яти осіб, які спочатку претендували на цю посаду, єдиний отримав негативний висновок від Громадської ради доброчесності.

Як ми повідомляли сьогодні, згідно з рішенням Пленуму суддів ВС, Верховний Суд офіційно розпочне свою роботу 15 грудня. З початком його роботи нерозглянуті касаційні скарги, заяви та клопотання, подані до ВСУ, ВССУ, ВГСУ, ВАСУ, буде передано до відповідних касаційних судів у складі Верховного Суду.

Нагадаємо, ВС є найвищим судом у системі судоустрою України, єдиним для всіх судових юрисдикцій судом касаційної інстанції. У його складі діятимуть: Велика Палата Верховного Суду; Касаційний адміністративний суд; Касаційний господарський суд; Касаційний кримінальний суд; Касаційний цивільний суд. На даний час до Верховного Суду за результатами конкурсу призначено 113 суддів. До складу кожного з перерахованих касаційних судів входять судді відповідної спеціалізації, крім того, в кожному з них буде створено судові палати для розгляду окремих категорій справ