Починаються випробування трамваю, розробленого одеською компанією
tatra-yug.com.ua

Починаються випробування трамваю, розробленого одеською компанією

12 вересня в Кам’янське доставили для проведення випробувань і подальшої сертифікації новий трисекційний трамвай моделі К1М6, створений одеською компанією «Татра-Юг». Про це повідомляє Traffic.od.ua

В Кам’янське його привезли у розібраному на три секції вигляді. У ТОВ «Татра-Юг» заявляють, що цей трамвай є новою розробкою конструкторів і інженерів. Поки що його виготовили в єдиному екземплярі. Для отримання сертифікату державного зразка, який дасть право на серійний випуск моделі та роботу на пасажирських маршрутах, трамвай має пройти випробування. У Кам’янському його спочатку тестуватимуть на коліях депо, після цього пройдуть ходові випробування на міських лініях. За планом, випробування триватимуть упродовж не менше 10-14 днів.

Повідомляється, що нова модель трамваю має довжину 26 метрів і складається з трьох секцій, кожна з яких обладнана окремим ходовим візком. Підлога в салоні дворівнева — 70% її площі низькі, висока підлога в салоні тільки над переднім та заднім візками. Таким чином, дизайн трамваю робить його зручним для людей з обмеженими можливостями. До салону ведуть чотири входи, два з них — у частині з низькою підлогою. У повідомленні також зазначається, що трамваї аналогічного компонування серійно виробляють у Західній Європі з кінця 1980-х років, у Росії — з 2011 року.

Проект трамваю моделі К1М6 було офіційно презентовано на інвестиційному форумі «Одеса-5Т», що відбувся в Одесі влітку 2016 року. Презентація майже готового вагона пройшла навесні 2017 року.