Податківці України та Великобританії вилучили партію контрабандних цигарок на суму ₴15 млн

Британські та українські податківці викрили та припинили контрабанду тютюнових виробів з країн Близького Сходу до Великобританії через Україну та країни ЄС вартістю близько 15 млн гривень. Контейнер з партією нелегальних цигарок прибув до порту Одещини. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Facebook-сторінку першого заступника голови ДФС України Сергія Білана.

Білан зазначив, що незаконну схему було ліквідовано податковою міліцією ДФС України спільно з Держслужбою Великобританії з митних та податкових зборів (UK HMRC).

Українські податківці отримали інформацію від британських колег про те, що до одного портів Одеської області надійде контейнер з партією нелегальних цигарок з ознаками підробок. Надалі товар планували доставити через Україну та європейські держави до британської фірми, яка вже не працює з середини 2017 року.

facebook.com/Сергій Білан

Коли контейнер прибув до України, його обшукали на території порту на підставі ухвали одного із судів Києва.

У ході обшуків знайшли та вилучили 1795 блоків (897 500 пачок) цигарок без марок акцизного податку, з написами на пачках «For Duty Free Sale Only».

За словами Білана, їх орієнтовна вартість 15 млн гривень. На продукцію наклали арешт.

«За інформацією британських партнерів, у випадку надходження вказаної партії цигарок на «чорний» ринок Великобританії, фактичне ненадходження акцизного податку становило б 4,8 млн фунтів стерлінгів або у перерахунку майже 170 млн гривень», — повідомив він.

Наразі триває досудове розслідування кримінального провадження за частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України (Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів).