Поліція користуватиметься системою екстреного інформування про кіберзагрози
facebook.com/cyberpoliceua

Поліція користуватиметься системою екстреного інформування про кіберзагрози

Національна поліція почне використовувати систему екстреного сповіщення про кіберзагрози, розроблену мобільним оператором lifecell. Про це повідомляє прес-служба Нацполіції. 

Вчора, 26 вересня, було підписано Меморандум між Нацполіцією та оператором lifecell. У його межах lifecell передав Департаменту кіберполіції систему власної розробки для екстреного інформування в умовах надзвичайних ситуацій.

Вона має назву Emergency Notification System (ENS) і буде використовуватися для забезпечення оперативного інформування визначених груп осіб в умовах кіберзагроз через голосові виклики, SMS та електронну пошту.

У заході брали участь керівник Департаменту кіберполіції Сергій Демедюк та головний виконавчий директор lifecell Ісмет Язиджи.

Як підкреслив Демедюк, відомство продовжує посилювати співпрацю з приватним сектором у сфері кібербезпеки.  Відтепер за допомогою програмно-апаратного комплексу кіберполіція зможе оперативно інформувати про кіберзагрозу заздалегідь визначені групи отримувачів, в тому числі – і об’єкти критичної інфраструктури.

«Екстрені повідомлення надсилатимуться у випадку настання надзвичайної ситуації. Крім того, ми надаватимемо включеним до списку структурам рекомендації щодо мінімізації наслідків таких загроз», – повідомив Сергій Демедюк.

Він також додав, що система екстреного оповіщення вже успішно пройшла тестування — з її допомогою запобігли розповсюдженню шкідливого програмного забезпечення у державному секторі. «Система показала себе лише з позитивної сторони, так як ті співробітники, які отримали повідомлення про кіберзагрозу, змогли протягом 5 хвилин розповсюдити у себе у корпоративній мережі цю інформацію, чим розповсюдження цього ШПЗ було зупинено», – повідомив керівник Департаменту кіберполіції.

Ісмет Язиджи зі свого боку наголосив, що компанія lifecell докладає зусиль до створення безпечного кіберпростору, та підкреслив важливість кібербезпеки для безперервної роботи мобільного зв’язку та безперебійності бізнес-процесів.

«Система екстреного сповіщення ENS в умовах антикризового управління дозволить своєчасно попереджувати про загрози, тим самим мінімізуватиме можливі негативні наслідки. Саме тому ми прийняли рішення, в рамках корпоративної соціальної відповідальності lifecell, надати систему ENS для використання кіберполіції», – зазначив Язиджи.

За словами голови Департаменту кібеполіції, така система може знадобитися не лише спеціалізованим споживачам інформації. В майбутньому планується розповсюджувати її усім бажаючим, що пройшли процес верифікації, повідомивши про себе відповідну інформацію для внесення їх до списку оповіщення.