Поліція порушила справу через написи на муралі з портретом Івана-Павла ІІ
instagram.com/patrolpolice_ua

Поліція порушила справу через написи на муралі з портретом Івана-Павла ІІ

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом нанесення антипольських написів на мурал із зображенням понтифіка польського походження Івана Павла ІІ. Про це повідомляє у Facebook Відділ комунікації поліції Києва.

Вчора, 14 жовтня, на стіні будинку з зображенням Івана-Павла ІІ на бульварі Марії Приймаченко у Києві було виявлено написи антипольського характеру. Зокрема, невідомі нанесли на мурал написи польською мовою «Польська собача кров», російською «Заберіть цю потвору» та українською «Унія не пройде». У поліції зазначили, що подія трапилася в ніч з 13 на 14 жовтня.

Повідомляється, що мурал, який зображує папу-поляка, було створено з нагоди запланованого на 15 жовтня перейменування на його честь вулиці в Києві. Станом на сьогодні написи вже стерто.

Дії зловмисників слідчі кваліфікують за статтею 161 Кримінального кодексу України «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками». Санкція статті передбачає штраф від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на термін до п’яти років.