Поліція відкрила 10 кримінальних проваджень через порушення на місцевих виборах

Національна поліція відкрила 10 кримінальних проваджень упродовж дня виборів в об’єднаних територіальних громадах, з них 4 — за фактом підкупу виборців. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу Нацполіції.

Зазначається, що у поліцію надійшло 207 повідомлень про різні події в рамках виборчого процесу, з яких 136 — у день виборів.

Більшість повідомлень стосувалися порушень ведення передвиборної агітації та підкупу виборців.

«Відомості стосовно 10 фактів із загальної кількості повідомлень внесені до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань. З них чотири – за фактами підкупу виборців,  ще по 2 – за фактами незаконного використання виборчих бюлетенів, а також умисного знищення або пошкодження майна. Крім того, зафіксовано по одному факту спричинення легких тілесних ушкоджень і перешкоджання законній професійній діяльності журналіста», — йдеться у повідомленні.

Найбільш резонансним став напад на виборчу дільницю у селищі Майське Дніпропетровської області. Після цього поліція затримала 24 особи після.

Після вчинення протиправних дій зловмисники на семи автомобілях намагались втекти. Поліцейським вдалося встановити їх місцезнаходження, на посту автомобілі були зупинені. Особи, які перебували в автомобілях доставлені до Синельниківського відділення поліції. Під час огляду їх автомобілів поліцейські виявили велику кількість зброї.

Дії затриманих кваліфікують як перешкоджання здійсненню виборчого права. За вчинення цього кримінального правопорушення передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі до 12 років. Наразі тривають слідчі дії.

Нагадаємо, 29 жовтня в Україні пройшли перші місцеві вибори у 201 об’єднаній територіальній громаді на 1 947 виборчих дільницях.