Поліція затримала екс-працівницю РАЦСу, що підробляла документи для оформлення громадянства Ізраїлю

Поліцейські оголосили про підозру екс-працівнику відділу державної реєстрації актів цивільного стану Немирівськогорайонного управління юстиції у підробленні документів для оформлення громадянства Ізраїлю родичам колишнього посадовця одного з міністерств. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Відділ комунікації поліції Вінницької області.

До поліції надійшла інформація від УСБУ у Вінницькій області щодо можливого зловживання службовим становищем працівником відділу РАЦСу.

На підставі зібраної інформації відкриті кримінальні провадження за ч.3 ст. 362 КК (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) і ч.1 ст.366 КК України (службове підроблення).

У ході слідства поліцейські з’ясували, що підозрювана здійснювала організацію підроблення та складання завідомо неправдивих офіційних документів — актових записів про цивільний стан громадян.

«Зокрема вона здійснила несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється в Державному реєстрі актів цивільного стану шляхом внесення до автоматизованих реєстраційних обліків завідомо неправдивих відомостей», — йдеться в повідомленні.

У результаті були сфальсифіковані архівні документи та на підставі них витяги з ДРАЦС щодо родичів вищевказаних осіб, що в подальшому використовувалися для оформлення їм громадянства Ізраїлю .

Підозрюваній за такі дії може загрожувати до шести років ув’язнення. Наразі триває слідство, поліція перевіряє можливу причетність посадовця до десяти подібних фактів.