Полк "Азов" уже використовує американську летальну зброю, - BellingCat
facebook.com/suchasnaarmiya

Полк «Азов» уже використовує американську летальну зброю, — BellingCat

Полк «Азов» отримував американську зброю летального ураження ще раніше. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Twitter аналітика дослідницького проекту BellingCat з питань Східної Європи та Євразії Аріка Толера.

Дослідницький проект BellingCat відомий публікацією доказів ролі Росії у збитті «Боїнгу» малайзійських авіаліній, участі російських збройних сил у бойових діях на території України та ін. анонсував статтю про наявність у полку «Азов» зброї американського виробництва.

Аналітик повідомив, що полк Азов вже має американську зброю, анонсуючи докази у новому випуску дослідження MinskMonitor.

«Зараз багато шуму навколо офіційної згоди уряду США на продаж протитанкових ракетних комплексів Javelin Україні, але на лінії фронту на Донбасі полк Азов вже користується виготовленою в США летальною зброєю. Слідкуйте за новим випуском нашого #MinskMonitor», — заявив Толер.

Він зазначив, що йдеться про гранатомети, які точно були у бійців «Азову» вже у липні 2017 року.

За даними «Голосу Америки«, йдеться про гранатомети PSRL американського виробництва. Журналістиз’ясували, що компанія із Техасу AirTronic USA, отримавши ліцензію, постачає в Україну гранатомети.

PSRL – це створена у США удосконалена версія радянського РПГ-7.

Головний директор компанії Ричард Вендівер повідомив, що розпочав співпрацю з Україною два роки тому.  Перші поставки гранатометів пішли в Україну у 2016-му.