Польща допоможе Україні створити Нацфонд досліджень, що видаватиме гранти для наукових проектів
mon.gov.ua

Польща допоможе Україні створити Нацфонд досліджень, що видаватиме гранти для наукових проектів

Науковці Республіки Польща хочуть допомогти Україні запровадити Національний фонд досліджень, який би фінансував наукові проекти через гранти. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Міністерства освіти і науки України.

Зазначається, що фонд, який надаватиме грантову підтримку науковим проектам і розробкам, хочуть створити в Україні у 2018 році.

Бажання підтримати нашу державу у зазначеному питанні озвучив Міхал Каронський — колишній керівник Національного наукового центру (ННЦ) Польщі, що забезпечує фінансову підтримку фундаментальних досліджень науковців країни.

Каронський заявив про готовність поділитися власним досвідом проектування фонду досліджень.

«Ми готові більше розповісти і про всі процедури, і про наші помилки, щоб сприяти створенню ефективної системи фінансування науки в Україні. Також ми сподіваємося, що після запуску українського фонду ми зможемо проводити спільні конкурси наукових проектів – як, наприклад, ми зараз робимо з Німеччиною та Литвою», – наголосив він.

Каронський додав, що створення ННЦ у Польщі сприяло збільшенню наукових досліджень. Крім того, за його словами, впродовж 6-ти років фонд профінансував 10 716 проектів на загальну суму 1 млрд євро.

Завдяки створенню ННЦ доступ до фінансування досліджень відкрився для усіх науковців, незалежно від їх ступеня, досвіду та звання. Таким чином, проект залучив багато молодих дослідників.

«Приміром, у 2016 році понад 50% грантових заявок були виграні саме вченими до 35 років», — пояснив екс-керівник ННЦ Польщі.

За словами заступника міністра освіти та науки України Максима Стріхи, Нацфонд досліджень буде підтримувати як окремих українських вчених, так і дослідницькі університети, наукові центри та лабораторії.

Нагадаємо, Україна та Чехія планують оголосити 1 березня 2018 року конкурс спільних науково-дослідних проектів.