Польська компанія виготовлятиме трамваї в Києві
flickr.com/kd85

Польська компанія виготовлятиме трамваї в Києві

Польська компанія Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz Spółka Akcyjna (Pesa) відкриє у Києві завод з виробництва трамваїв. Про це повідомляє «Новое Время» з посиланням на мера столиці Віталія Кличка.

Даючи інтерв’ю для видання, Кличко розповів, що наразі у Києві курсують 400 трамваїв, але 90% з них працюють уже більше 30 років. Нещодавно місто придбало 40 польських трамваїв і 7 львівських, виробництва заводу Електрон.

«Щоб повністю оновити транспортний парк, нам потрібно купити ще 165 нових трамваїв, понад 230 автобусів, 230 тролейбусів. Тобто в три-чотири рази більше, ніж придбали зараз. За найскромнішими прогнозами, потрібно ще років п’ять, щоб купити новий транспорт», — зазначив столичний мер.

Також він додав, що має ще деякі плани з приводу оновення парку громадського транспорту в столиці. «Відкрию невелику таємницю. Справа у тому, що коли я їздив на польський завод Pesa, то домовився з керівництвом компанії, що у Києві вони відкриють свій завод — спочатку великовузлового складання, а потім і повного циклу», — розповів Кличко.

Повідомляється, що у липні компанія Pesa виграла тендер на поставку для Києва 40 26-метрових трамваїв з низькою підлогою, обійшовши Електронтранс. Польський виробник запропонував трамваї за 1,813 млрд гривень при очікуваній сумі закупівлі 1,946 млрд гривень.