Помер звільнений з російського полону Юрій Солошенко
obozrevatel.com

Помер звільнений з російського полону Юрій Солошенко

4 квітня з життя пішов колишній політичний в’язень Росії Юрій Солошенко. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на першого віце-спікера Верховної ради України Ірину Геращенко.

На 75 році життя помер український діяч Юрій Данилович Солошенко. Ще до початку війни на Донбасі Юрій Солошенко очолював полтавський оборонний завод “Знам’я”, який виготовляв протиповітряні радари та комплектуючі до зенітно-ракетних комплексів. Солошенко вимушено сам шукав ринки збуту, переважно вони були російськими.

Влітку 2014 року Солошенка запросив до Москви “для консультації” давній знайомий, з яким він довго співпрацював. 5 серпня 2014 року Солошенка арештували російські спецслужби. Його звинуватили у шпигунстві і спробах вивезти з російського підприємства в Україну секретні технології.

14 жовтня 2015 року Московський міський суд засудив Солошенка до 6 років колонії суворого режиму за “шпигунство”. У 2016 році за програмою обміну полоненими разом з іншим політв’язнем Геннадієм Афанасьєвим Юрія було звільнено з російської в’язниці у результаті обміну на обвинувачених у сепаратизмі Олену Гліщинську і Віталія Діденка.

Фото: Facebook/ Hennadii Afanasiev

Ув’язнення не пройшло повз здоров’я Солошенка, і його стан значно погіршився. Невдовзі у Юрія Даниловича діагностували рак. «Через отримані травми та хвороби нас тоді звільнили, але все це не пройшло повз…», — підтверджує Геннадій Афанасьєв.

Повідомляє про смерть українця і перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

Фото: Facebook/ Hennadii Afanasiev

«Зранку прийшла смс від сина Юрія Солошенка, що сьогодні помер Юрій Данилович», — повідомила Ірина Геращенко у Facebook.

«Юрій Данилович… Він був дуже світла і прекрасна людина. Москва віддала нам його 2 роки тому тільки тому, що в Юрія Даниловича був рак… Він боровся весь цей час, йому допомагали родина й добрі люди», — згадує Ірина.

Президент України Петро Порошенко також висловив свої співчуття родині Юрія Солошенка.

«Вічна пам’ять. І найщиріші співчуття родині незламного сина України», — написав у Facebook Петро Порошенко.