Порошенко підписав Указ щодо розвитку лісового господарства
Frans de Wit/Flickr

Порошенко підписав Указ щодо розвитку лісового господарства

Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду». Цей Указ розроблено за результатами наради під головуванням Петра Порошенка щодо реформування та сталого розвитку лісового господарства, яка відбулася нещодавно в Івано-Франківську. Про повідомляє Main.in.ua із посиланням на Урядовий портал.

Президент доручив Кабінету Міністрів України розробити низку заходів щодо забезпечення сталого природокористування, розвитку лісів, удосконалення системи державного управління у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісових насаджень, ведення лісового господарства та збереження цінних природних комплексів та екосистем.

Згідно з документом, Уряд має розробити та внести на розгляд Верховної Ради низку законопроектів. Зокрема, щодо удосконалення системи фінансування та розвитку лісового і водного господарств, шляхом створення державних фондів зазначених господарств.

Порошенко доручив активізувати роботу з відтворення лісів, у тому числі збільшення їх площ, залісення непридатних для господарського використання угідь, прибережних смуг водойм, створення економічних стимулів щодо розширеного відтворення лісів і підвищення ефективності лісогосподарської діяльності.

«Затвердити програму «Ліси України – 2030»; забезпечити проведення з урахуванням кращої світової практики національної інвентаризації лісового фонду України; підвищити ефективність ведення лісового господарства, не допускаючи при цьому обмеження управлінської та фінансово-економічної самостійності державних лісогосподарських підприємств», — доручається в Указі Президента України.

Глава держави також постановив забезпечити впровадження єдиної державної системи електронного обліку деревини, у тому числі підтвердження її походження, з урахуванням європейських норм та стандартів.

Також зазначається, що обласні адміністрації та КМДА мають забезпечити розробку регіональних програм щодо здійснення розчистки та регулювання русел річок, насамперед річок Карпатського регіону, поліпшення екологічного стану водних об’єктів з метою забезпечення захисту громадян і населених пунктів від шкідливої дії вод.

Нагадаємо, що 15-го листопада на засідання Кабінету міністрів України було прийнято стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року.