Порошенко підписав закон про участь іноземців у військових тренуваннях в Україні
mil.gov.ua

Порошенко підписав закон про участь іноземців у військових тренуваннях в Україні

Сьогодні, 29-го січня, Президент України Петро Порошенко повернув парламенту підписаний закон №2270-VIII «Про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2018 році для участі у багатонаціональних навчаннях», проект якого був розроблений Міноборони. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційне Інтернет-представництво глави нашої держави.

Документ визначає загальну чисельність учасників багатонаціональних навчань, типи та кількість озброєнь, військову техніку, строки та періоди тренувань, місця дислокації.

Зазначається, що допуск збройних сил інших держав має підвищити ефективність реалізації національних програм щодо розвитку власних ЗСУ.

Крім того, очікується, що схвалене рішення призведе до збільшення фінансових надходжень до бюджету за рахунок надання відповідних товарів для підрозділів інших держав.

Також Президент затвердив «План проведення багатонаціональних навчань за участю підрозділів Збройних Сил України на території України та їх участі у багатонаціональних навчаннях поза межами України на 2018 рік».

Таким чином, цьогоріч планується провести наступні багатонаціональні навчання:

  • українсько-американські навчання «Репід Трайдент – 2018»,
  • українсько-американські навчання «Сі Бриз – 2018»,
  • багатонаціональні навчання «Світла Лавина – 2018»,
  • багатонаціональні навчання «Чисте небо – 2018»,
  • українсько-румунські навчання «Ріверіан – 2018».

Відповідальність за підготовку і проведення багатонаціональних військових навчань на території України та участь підрозділів ЗСУ у багатонаціональних навчаннях за кордоном у 2018 році покладено на міністра оборони України.