Порошенко відкидає повернення Криму та Донбасу силою
Прес-служба Адміністрацїї Президента.
Петро Порошенко під час щорічного виступу у Верховній Раді.

Порошенко відкидає повернення Криму та Донбасу силою

Під час щорічного виступу в парламенті Петро Порошенко заявив, що Україна не повертатиме окуповані райони Донецької і Луганської областей та Крим військовим шляхом. Про це повідомляє LB.ua

«Ворог зміцнився на урбанізованій території, в мегаполісах із численним міським населенням. Там живуть громадяни України. Ми не можемо і не будемо знищувати своїх громадян так холоднокровно, як російське керівництво зробило в Чечні. Інших випадків такої жорстокої пацифікації я навіть і пригадати не можу», — наголосив президент.

Також він зазначив, що Україні протистоять не лише бойовики-сепаратисти в Донецьку та Луганську, а й уся російська військова система. Порошенко додав, що армія РФ — друга-третя у світі за потужністю, а військовий бюджет Росії в 16 разів більший за український.

«Повернення конфлікту в гарячу фазу поставить хрест на всіх реформах і на відновленні рівня життя українців у той час, коли суспільство втомилося від війни», — підкреслив президент.

Висловлюючися щодо майбутнього Криму, Петро Порошенко зазначив, що повернення його військовим шляхом наразі не виглядає реалістичним сценарієм. Але можливо створити умови, за яких анексований півострів стане для Москви непідйомним тягарем.

«Так злодій іноді викидає крадене, коли воно починає обпікати. Ми повинні зробити такі умови, щоб Крим почав пекти», — додав президент. З його точки зору, створити таку ситуацію можна тільки за допомогою правових методів — санкціями і міжнародними судами.

Порошенко зазначив, що перші слухання в Міжнародному суді ООН продемонстрували, що подібні справи є важкими і комплексними. «Але ми на правильному шляху. Суд уже наказав Росії припинити порушення прав людини в Криму і політику расової дискримінації на півострові», — наголосив глава держави.