Порошенко взяв участь у церемонії складення присяги суддями Верховного суду
Фото — Лазаренко Николай / POOL / УНИАН

Порошенко взяв участь у церемонії складення присяги суддями Верховного суду

Сьогодні, 11 листопада, судді оновленого Верховного суду склали присягу. В урочистій церемонії складення присяги суддями взяв участь президент України Петро Порошенко. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на УНІАН.

Президент привітав суддів нового Верховного суду зі вступом на посади.

«Вірю, що нова генерація суддів виправдає покладену на них відповідальність», — заявив він.

З набуттям чинності змін до Конституції в частині правосуддя та закону «Про судоустрій і статус суддів» 30 вересня 2016 року в Україні стартувала судова реформа. Відповідно до цього, Верховний суд стає вищим судом в Україні, а його склад має бути сформовано із суддів, обраних за результатами відкритого конкурсу.

Станом на 9 листопада Вища рада правосуддя ухвалила рішення внести президентові подання про призначення 114 кандидатів на посади суддів Верховного суду.

«Ми пішли на рішучі кроки минулого року, коли змінили відповідні норми Конституції, заклали, нарешті, фундамент незалежності всієї судової системи, і в першу чергу — Верховного Суду, який вже будується саме на цьому новому фундаменті. Вперше від процедури добору суддів були усунуті всі політичні органи, політичні партії, парламент… Дуже важливо, що усунутий і Президент від формування судів», — відмітив Порошенко.