Посадовцю поліції оголосили підозру через обшуки у бізнесмена з Білорусі

Прокуратура Києва оголосила про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу начальнику сектору кримінальної поліції Голосіївського управління столичної поліції після обшуку у білоруського бізнесмена Тимофія Кохновича. Поліцейського звільнено. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу столичної прокуратури.

За даними слідства, посадовець поліції незаконно провів обшук у будинку білоруського бізнесмена, що розташований в селі Іванковичі на Київщині. Також у прокуратурі зазначили, що поліцейський сфабрикував протоколи допиту свідків завідомо неправдиві показання щодо причетності бізнесмена до незаконного зберігання зброї та боєприпасів.

Сфабриковані протоколи згодом використали як підставу для звернення до суду щодо обшуку Кохновича.

Посадовцю оголошено про підозру за ч. 2 ст. 384 (складання завідомо неправдивого показання свідка), ч. 1 ст. 366 (внесення завідомо неправдивих відомостей) та ч. 2 ст. 162 (незаконне проведення обшуку ) КК України.

Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

За інформацією поліції, у вересні 2017 року проти білоруського бізнесмена Тимофія Кохновича порушили справу через незаконне зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів. Під час обшуку 27 грудня у нього «виявили та вилучили» 11 патронів до травматичної зброї. Білоруса затримали.

Водночас, 8 січня журналіст Євген Плінський заявив на своїй Facebook-сторінці, що працівники поліції Києва спільно з працівниками прокуратури незаконно арештували бізнесмена Кохновича.

Плінський також заявив, що правоохоронці нібито підкинули у будинок Кохновича боєприпаси, а до цього вимагали від нього хабар у розмірі 300 тисяч доларів. Журналіст також оприлюднив відео, на якому зафіксований обшук у будинку бізнесмена, а також епізоди судового засідання з обрання Кохновичу запобіжного заходу.