Позов Саакашвілі щодо позбавлення громадянства тимчасово зняли з розгляду
instagram.com/saakashvilim

Позов Саакашвілі щодо позбавлення громадянства тимчасово зняли з розгляду

Вищий адміністративний суд України тимчасово зняв з розгляду позов екс-губернатора Одещини Міхеіла Саакашвілі до Президента України Петра Порошенка щодо оскарження указу про припинення громадянства. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу Вищого адмінсуду.

Зазначається, що позов Саакашвілі до Порошенка надійшов у ВАСУ 31 жовтня. Тоді ж автоматизована система діловодства розподілила позовну заяву на суддю-доповідача Тетяну Шипуліну, а розгляд справи було призначено на 22 листопада. У повідомленні, оприлюдненому на сайті суду, наголошується, що наразі позов знято з розгляду.

«Справу за позовом Міхеіла Саакашвілі до Президента України щодо оскарження Указу про припинення громадянства України знято з розгляду», — інформують у Вищому адмінсуді.

В той же час прес-служба судового органу дає пояснення такої ситуації: Шипуліну, яка була доповідачем у справі, не працює у ВАСУ з 14 листопада, оскільки 10 листопада її було призначено на посаду судді Верховного суду в Касаційний адміністративний суд. Таким чином, тепер вона не має повноважень розглядати справи у ВАСУ.

При цьому повідомляється, що розгляд позову Саакашвілі до Порошенка через зазначені обставини не скасовується, а переноситься.

«Позов буде повторно перерозподілено між суддями ВАСУ, які вповноважені здійснювати судочинство у Вищому адміністративному суді України», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 26 липня 2017 року указом Петра Порошенка екс-губернатора Одеської області було позбавлено громадянства України.

24 жовтня Юрій Луценко заявив, що Державна міграційна служба відмовила Саакашвілі у наданні статусу біженця.

31 жовтня до Вищого адмінсуду України надійшов позов Міхеіла Саакашвілі до Президента України щодо оскарження указу про припинення громадянства.

7 листопада Саакашвілі повідомив, що отримав від Міграційної служби документ, який підтверджує легальність його перебування в Україні.