Правоохоронці Луганщини викрили незаконний видобуток вугілля на шахті-копанці
sfs.gov.ua

Правоохоронці Луганщини викрили незаконний видобуток вугілля на шахті-копанці

У селі Нижнє Попаснянського району Луганської області затримано дев’ятеро осіб, які здійснювали видобуток вугілля шахтовим способом без жодних дозвільних документів на зазначену діяльність. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт ДФС України.

Факт нелегального видобування корисних копалин встановили працівники спецпідрозділу податкової міліції «Фантом» у Луганській області спільно з поліцією.

Затримані особи працювали за допомогою спеціального обладнання та дизельних мотопомп.

На момент затримання у всіх чоловіків не було документів, що посвідчують особу, а також документів на видобуток вугілля. Троє з них знаходилися у шахті на глибині 100 метрів, займаючись незаконним видобутком. Звідти вугілля транспортувалося на поверхню землі саморобним пристроєм.

На місці події було виявлено близько 50-ти тонн видобутих копалин.

sfs.gov.ua

«Правопорушники не змогли пояснити, кому і для яких цілей добували вугілля, не були офіційно працевлаштовані, при цьому заробітну плату отримували в розмірі від 2500 грн до 5000 грн на тиждень», — повідомили у ДФС.

Відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 240 Кримінального кодексу України (Порушення правил охорони або використання надр, незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення).

Наразі розпочато досудове розслідування.