Правоохоронці за рішенням суду обшукали Мужіївське родовище золота

СБУ та працівники прокуратури провели обшуки на Мужіївському родовищі золота, а також у приміщеннях ТОВ «Карпатська рудна компанія» у місті Берегово, що на Закарпатті. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

Зазначається, що обшуки здійснювали за рішенням Печерського суду Києва у рамках розслідування кримінальної справи за фактом протиправного розкрадання майна ТОВ «Закарпатполіметали».

Співробітники правоохоронних органів вилучили документи та комп’ютерну техніку під час обшуків.

Як зазначили у генпрокуратурі, кримінальна справа за фактом розкрадання майна ТОВ «Закарпатполіметали» була порушена у травні 2014 року. Слідством було встановлено, що впродовж 2013-2014 років ТОВ «Карпатська рудна компанія» та ТОВ «Гірничо-геологічне підприємство «Бріком» за безцінь викупили ключові активи державного підприємства ТОВ «Закарпатполіметали». Зокрема йдеться про гірничо-збагачувальну фабрику та комплекс будівель «вертикальної шахти РЕ-1».

Мужіївське родовище вважається єдиним достатньо розвіданим в Україні родовищем, де раніше займалися видобутком золота. На сьогодні там знаходиться 55 тон золота, 1 мільйон тон цинку та свинцю розвіданих запасів на загальну суму у 3,8 млрд доларів. Також на території родовища є сховище відпрацьованої породи, у якому знаходиться 1 тонна видобутого золота та 4,5 тони срібла. У грошовому еквіваленті це становить відповідно 32 млн доларів та 3 млн доларів.