Представники Росії в СЦКК покинуть Україну 19 грудня

Росія відкликає свої представників Спільного центру з контролю і координації припинення вогню. За планом, 19 грудня вони покинуть територію України. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на заяву Міністерства закордонних справ Росії.

У Росії заявили, що їхні представники СЦКК начебто «стикалися з серйозними труднощами через позицію української влади».

У відомстві стверджують, що українська сторона Спільного центру з контролю і координації «свідомо створювала росіянам напружену морально-психологічну обстановку, чинила перешкоди для виконання ними своїх службових обов’язків».

«В таких умовах подальша робота представництва Збройних Сил Російської Федерації в СЦКК стала неможливою. 19 грудня 2017 року російські офіцери, що входять до складу Центру, покинуть територію України. Ми вже поінформували наших зарубіжних партнерів про цей вимушений крок»,— йдеться у заяві МЗС Росії.

З цього приводу член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз заявила, що відкликання російських офіцерів із СЦКК «свідчить про бажання росіян зруйнувати контроль припинення вогню». Передає «Укрінформ».

Фріз висловила думку, що росіяни хочуть дистанціюватися від активізації обстрілів на Донбасі, «демонструючи, що вони ніякого стосунку до цього не мають».

Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін — це спільна група українських та російських військових, які стежать за дотриманням Мінських домовленостей. Центр був утворений у 2014 році зі штабом у Донецькій області.