Представництво ЄС закликає Верховну Раду підтримати медреформу
Alex Proimos / Flickr

Представництво ЄС закликає Верховну Раду підтримати медреформу

Представництво Європейського союзу в Україні закликає Верховну Раду підтримати два законопроекти щодо реформи системи охорони здоров’я, розгляд яких запланований на наступний тиждень. Про це представництво заявило на сторінці у Facebook.

У повідомленні зауважують, що ухвалення цих законів важливе, оскільки дасть змогу активізувати зміни в системі охорони здоров’я, зробити її доступною для всіх громадян, водночас підвищуючи її прозорість та ефективність. У ЄС наголошують, що реформа передбачає переорієнтування фінансової підтримки на надання послуг.

«Вирішення потреб всього населення дасть сильний сигнал до всіх громадян, а також продемонструє неухильне дотримання країною європейських стандартів. У цьому контексті ми вітаємо зусилля українського уряду зробити модернізацію системи охорони здоров’я України одним з основних його пріоритетів. Ми закликаємо всіх депутатів голосувати за ці два ключові законопроекти у формі, запропонованій урядом, на пленарному засіданні Верховної Ради наступного тижня. Реформи більше не повинні відкладатися», – йдеться у заяві представництва.

Верховна Рада України розгляне медичну реформу наступного пленарного тижня – 17-20 жовтня. За словами спікера Андрія Парубія, законопроекти щодо медичної реформи є одними з найбільш дискусійних.

Навесні Кабінет міністрів України затвердив пакет законопроектів щодо медичної реформи.

8 червня Верховна Рада підтримала у першому читанні один з таких законопроектів – про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів. Він дає початок медичній реформі в Україні. Законопроект, зокрема, визначає, які медичні послуги на 100% оплачуватиме держава, а за які доплачуватиме пацієнт.