Прес-конференція з Петром Порошенко: про що розповів Президент
prm.ua

Прес-конференція з Петром Порошенко: про що розповів Президент

28 лютого 2018 року Президент України Петро Порошенко неочікуванно вирішив зібрати прес-конференцію, де розповів про майбутні плани та відповів на запитання преси. 

Прес-конференцію, яку було анонсовано лише за день до проведення, Петро Порошенко назвав «Виклики-2018». Посилаючись на інформацію «24 Каналу», ми зібрали найголовніші положення, які звучали на зустрічі президента з пресою.

Про роботу Верховної Ради

На початку конференції було обговорено роботу Верховної Ради в цілому. Президент заявив, що розпускати Верховну раду не збирається, тому що задоволений її роботою у 2017 році. Ще Президент заявив, що очікує на серйозні рішення від Верховної ради. «Мова йде про голосування за голову НБУ», — уточнив Петро Порошенко, додавши, що також повинні бути призначені новий склад Центральної виборчої комісії, омбудсмен з прав людини та голова Рахункової палати.

Зокрема було висловлено плани щодо впровадження реформаторських законопроектів. Одним із важливих новітніх законів має стати закон «Про валюту».

«Хочу поінформувати, що в п’ятницю на Нацраді реформ ми розглянемо проект закону «Про валюту». Він замінить декрети початку 90-х, двадцятилітньої давнини… і це на мою думку буде революційний закон, який лібералізує валютне регулювання відповідно до Угоди про асоціацію, приведе його у повну відповідність із нормами Євросоюзу. Зміна філософії: принцип — «дозволено все, що прямо не заборонено законом», — запевняє Президент України.

Про становище на Донбасі

Також Президент України розповів про ситуацію на Донбасі в цілому. Було згадано про підписаний закон про реінтеграцію Донбасу. Також Петро Порошенко згадав про миротворчу армію ООН.

«Миротворці — важлива складова мирного відновлення суверенітету та територіальної цілісності і незалежності нашої держави. Хочу всім нагадати, що цю ініціативу я озвучив ще 2015 року, і, на жаль, лише тепер вона здобуває дедалі більшу підтримку серед наших партнерів. Бо левова частина тодішніх країн-членів Ради безпеки ООН була набагато стриманіша. І сьогодні вже навіть країна-агресор її вже не відкидає, — хоча деталі, які вона наразі пропонує, це саме ті деталі, про які й кажуть, що в них криється диявол» — говорить Петро Порошенко.

Про відпочинок на Мальдівах

Була озвучена інформація про відпочинок на Мальдівах. «І літак, і готель я оплачував зі свого банківського рахунку. В поданій декларації ви матимете змогу у цьому переконатись. Наголошую, що на це не було витрачено жодної копійки з державного бюджету, а кошти були задекларовані і сплачені усі податки», — запевнив Петро Порошенко.

«Відповідно до Конституції Президент не має права нікому передавати свої обов’язки. Тому 24 години на добу майже чотири роки я перебуваю на зв’язку, виконуючи функції президента, функції Верховного Головнокомандувача і на початку січня я цих обов’язків нікому не передавав. У президента України немає відпусток, оскільки відповідно до Конституції він не може доручити виконання своїх обов’язків нікому», — стверджує Президент.

Про українсько-польські відносини

Було обговорено і українсько-польські відносини, які останнім часом перебувають у напруженому стані. Петро Порошенко запевнив, що втручання у формування національних цінностей іншої країни не в пріорітеті. Як з українського боку, так і з польського.

«Повірте мені, ми не потребуємо того, щоб нам хтось казав, яких українських героїв ми повинні вшановувати, а яких ні — ми самі розберемося. Також як і ми не радимо, кого Польща повинна вшановувати, а кого ні. Це неправильно», — відповів Петро Порошенко на питання польського журналіста.

Про депортацію Міхеїла Саакашвілі

Наостанок Петро Порошенко висловився щодо реадмісії Міхеїла Саакашвілі, яке, за словами президента, було юридично вірним.

«Питання реадмісії було проведено юридично бездоганно з точки зору українського законодавства, і з точки зору міжнародних зобов’язань України, і з точки зору верховенства права… Може, якби цієї перевірки не було, залишалися б мрії, ідеали. Міхеїл, на жаль, сам їх зруйнував. Я не думаю, що зараз він є щасливою людиною. Але це його проблеми і його справа», – заявив Петро Порошенко.

Також ви можете переглянути повне відео з прес-конференції.

Нагадаємо, що чергові вибори на посаду Президента України мають відбутися 31 березня 2019 року.