Президент анонсував розвиток швидкісного Інтернету в селах
president.gov.ua

Президент анонсував розвиток швидкісного Інтернету в селах

Під час виступу на засіданні Ради регіонального розвитку Президент Петро Порошенко, виступаючи на шостому засіданні Ради регіонального розвитку, закликав пришвидшити впровадження медичної реформи в сільській місцевості, а також прискорити розвиток інформаційно-комунікаційних технологій у селах. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу адміністрації Президента.

Глава держави доручив керівникам ОДА у співпраці з Мінрегіонбудом визначити схему розміщення та плани розташування сільських амбулаторій з урахуванням навантаження на лікаря та доступності для пацієнтів.

Президент нагадав, що минулого тижня Верховна Рада проголосувала за медичну реформу та за законопроект «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

«Перші 4 млрд на фінансування проекту ми вже виділили. Спасибі Генеральній прокуратурі, яка повертає народу кошти, що були вкрадені Януковичем. Передбачене відповідне фінансування в бюджеті наступного року. Хочу, щоб ви приділили цьому особливу увагу, бо людям, які проживають у сільській місцевості, так само мають бути забезпечені стандарти, яких вони були позбавлені все своє життя», — зауважив Порошенко.

Президент наголосив, що ще одним аспектом реформи є розвиток інформаційно-комунікаційних технологій у сільській місцевості. Йдеться про оптичні мережі, мобільний зв’язок 4-го покоління та інші технології.

«Нагадаю, зараз проникнення широкосмугового Інтернету у село складає 4%. У 21 столітті. Я вважаю, що це – шалена дискримінація людей, які там мешкають, а це майже третина населення України», — зазначив він.

Президент підтвердив намір розширити коло медичних послуг для селян і доповнити їх можливостями телемедицини. Він наголосив, що швидкісний Інтернет згодиться не лише для амбулаторії, а й для школи, для бібліотеки, для задоволення інформаційних потреб селян.