Президент підписав необхідні для проведення медичної реформи закони
president.gov.ua

Президент підписав необхідні для проведення медичної реформи закони

Президент України Петро Порошенко підписав закон №7117 про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Twitter Президента.

Підписаний закон передбачає, зокрема, укомплектування сільських закладів охорони здоров’я необхідним обладнанням і необхідними для надання первинної медичної допомоги лікарськими засобами, а також створення належної інфраструктури у сільській місцевості.

Поправка закону №110 передбачає надання пацієнту медичних послуг з консультування, діагностики, лікування шляхом передачі електронних повідомлень, проведення відеоконференцій.

Такі телемедичні послуги передбачені на випадок, коли відстань є критичним чинником надання медичної допомоги.

Президент також підписав закон №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів. Він заявив, що підтримує необхідність реформи сфери охорони здоров’я.

«Підписавши закон про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення, я підтримую необхідність реформи сфери охорони здоров’я, важливість дотримання права кожного громадянина на якісну медичну допомогу», — написав Порошенко.

Таким чином, держава гарантує громадянам та іншим визначеним законом особам надання необхідних медичних послуг та лікарських засобів повністю або частково за рахунок держбюджету на встановлених цим законом умовах.