Президент підписав укази про створення місцевих судів в Україні
president.gov.ua

Президент підписав укази про створення місцевих судів в Україні

Президент Петро Порошенко підписав Укази про ліквідацію та створення місцевих судів в Україні та про реорганізацію місцевих судів. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу Президента.

Заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов зазначив, що в рамках стратегії судової реформи, затвердженої відповідним Указом, а також на виконання вимог Закону «Про судоустрій та статус суддів», до підписання пропонуються Укази щодо реорганізації системи правосуддя, зокрема ліквідації, створення те реорганізації певних судів.

Він зауважив, що це стосується як місцевих судів, так і судів апеляційної інстанції.

Олексій Філатов повідомив, що будуть створені Окружні господарські суди, замість судів у районах також будуть створені окружні суди.

За його словами, також ліквідовуються та створюються певні суди у великих містах з метою організаційної та фінансової оптимізації, для того, щоб забезпечити кращий доступ до правосуддя та більш ефективний розгляд судових справ.

У свою чергу, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк зазначив, що ВРП у межах діючої процедури опрацювала та надала консультації щодо проектів відповідних Указів. Він підкреслив, що прийняття такого рішення дасть більш чітку структуру судової системи.

«Я вважаю, що це буде основою для стратегічного планування розвитку судової системи», — зазначив Ігор Бенедисюк.

Він також наголосив, що відтепер стане можливим і планування розвитку автоматизованої системи для того, щоб дійсно правосуддя було доступним і було відновлено довіру до судової системи.

«Насправді, це є другий етап судової реформи. Першій етап завершено, як я і обіцяв, формуванням нового Верховного Суду, який був створений за допомогою безпрецедентно прозорого конкурсу, завдяки великій роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя та за активної участі громадськості», — підкреслив Президент.

За словами Президента, зараз також «йде набір нових суддів».

«Це ще одна відповідь на ті численні звернення, які надходять до мене, як до Президента, від громадськості, від людей щодо обурення окремими несправедливими рішенням, які потім скасовуються в апеляційних інстанціях, але наносять непоправної шкоди довірі до судової влади і правосуддя, яка має притягнути винних до відповідальності», — підкреслив Порошенко.

Глава держави підкреслив, що нові суди будуть формуватися на абсолютно прозорому конкурсі.

«Йдіть, беріть участь, проходьте конкурси, складайте іспити і приступайте до роботи. Це наша з вами справа. Це не справа окремо Вищої кваліфікаційної комісії, окремо Вищої ради правосуддя, або окремо громадськості, або окремо Президента. Це справа країни», — підкреслив Петро Порошенко.