Президент підписав закон щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні АТО та прикордонних районах

Президент України Петро Порошенко законодавчо затвердив надання дозволу на тимчасове мовлення на територіях, що межують з тимчасово окупованим Кримом, Донбасом та прикордонними районами країни, на які засобами ефірного телерадіомовлення поширюються програми держави-агресора. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний веб-портал Порошенка.

Відповідний закон Порошенко № 6565 «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України» підписав у вівторок, 9-го січня. Він був схвалений депутатами ВР 7-го грудня 2017 року.

Як зазначено у пояснювальній записці, документ розробили через необхідність захисту інформаційного простору України.

Закон має забезпечити безперервне мовлення телерадіоорганізацій і трансляцію їх програм для населення. Це буде втілено завдяки прискореній видачі тимчасових дозволів на телерадіомовлення на територіях, які вразливі до зовнішнього негативного інформаційного впливу.

Крім того, документ передбачає визначення особливих умов щодо переходу від аналогового до цифрового мовлення в окремих адміністративно-територіальних одиницях.

Законом доповнюються регуляторні повноваження Нацради України з питань телебачення і радіомовлення можливістю надавати дозволи на тимчасове мовлення.

Дозволи видаватимуть безкоштовно. Порядок видачі, анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умови дозволу та порядок здійснення нагляду за дотриманням законодавства під час такого мовлення визначатиме Нацрада.