Президент сенату Австралії приїде в Україну з першим офіційним візитом
facebook.com/senator.parry

Президент сенату Австралії приїде в Україну з першим офіційним візитом

Президент Сенату (верхньої палати) австралійського парламенту Стівен Перрі відвідає Україну з першим офіційним візитом. Про це повідомляє  Укрінформ.

Візит пройде в рамках відзначення 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Австралійським Союзом і Україною. Він покликаний активізувати двосторонній діалог між країнами на найвищому рівні. Важливе значення відведено активізації діалогу між парламентами, зокрема в контексті нещодавнього відновлення роботи австралійсько-української Групи дружби у Федеральному парламенті Австралії.

«Це буде перший в історії двосторонніх відносин офіційний візит президента Сенату Австралії в Україну, який, ми сподіваємося, сприятиме покращенню парламентської взаємодії між країнами», — наголошуть в офісі президента Сенату.

Зазначається також, що австралійський парламент послідовно підтримує Україну. Австралія першою серед країн світу на парламентському рівні визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу — у 2003 році це зробив Сенат. 11 травня 2011 року верхня палата парламенту Австралії прийняла резолюцію щодо 25-ї ріниці катастрофи на Чорнобільській АЕС, а уряд Австралії зробив внесок до Чорнобильського фонду ЄБРР «Укриття» в розмірі 1 млн євро. З самого початку російської агресії парламент Австралії послідовно висловлюється на користь суверенітету та територіальної цілісності України.