Президент затвердив зміни до порядку примусового стягнення заборгованості з аліментів

У четвер, 4-го січня, Президент України Петро Порошенко підписав закон, який вносить зміни до механізму примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційне Інтернет-представництво Порошенка.

За словами Президента, закон №7277 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» повинен забезпечити належне утримання осіб, які мають право отримувати аліменти.

Документ встановлює нові засоби примусового виконання рішень відносно осіб, які заборгували сплату аліментів у загальному розмірі платежів за півроку.

Відповідно до закону, таких боржників обмежать у праві виїзду за межі України. Також на них чекають тимчасові обмеження:

  • у праві керування транспортними засобами,
  • у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю,
  • у праві здійснювати полювання.

Крім того, підписаний Порошенком закон встановлює новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні оплатні роботи. Вид зазначених робіт обиратиме орган місцевого самоврядування.

Закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, законів України «Про дорожній рух», «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», «Про Державну прикордонну службу України», «Про судовий збір», «Про Національну поліцію», «Про виконавче провадження».

Нагадаємо, 16-го листопада за прийняття закону проголосували 236 народних депутатів.