При МВС хочуть створити робочу групу в справах біженців
ombudsman.gov.ua

При МВС хочуть створити робочу групу в справах біженців

Під час круглого столу з питань біженців було вирішено утворити при Міністерстві внутрішніх справ України робочу групу для розв’язання міграційних проблем. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Уповноваженого ВР з прав людини.

Відповідне рішення було прийнято через зростання кількості звернень іноземців та осіб без громадянства. За словами керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної ВР з прав людини Богдана Крикливенка, за останні три роки зафіксовано 900 таких звернень.

Серед основних проблем іноземці назвали тривале перебування у процедурі набуття статусу біженця або додаткового захисту. Це, в свою чергу, тягне за собою невизначеність статусу, через що біженці не мають можливості реалізувати низку прав.

Також органи міграційної служби відмовляють біженцям та особам, яким надано додатковий захист, у прийнятті заяв щодо отримання дозволу на імміграцію (посвідки на постійне проживання) або посвідки на тимчасове проживання.

«Конкретні проблеми біженців і шукачів притулку пов’язані з ксенофобією, труднощами доступу до процедури надання притулку та недоліками цієї процедури, відсутністю перспектив місцевої інтеграції та занепокоєнням щодо пошуку довгострокових рішень», – зазначається у звіті про проведення у 2017 році спільної оцінки потреб біженців, шукачів притулку та внутрішньо переміщених осіб в Україні.

Таким чином, робоча група при МВС повинна вирішувати вказані та інші проблеми. Крім того, у ході обговорень дійшли згоди щодо активізації діяльності Експертної ради при Уповноваженому з питань імміграції.