Програма «теплих кредитів» запрацювала на повну силу
CORGI HomePlan / Flickr.com

Програма «теплих кредитів» запрацювала на повну силу

За даними Урядового порталу, понад 400 млн гривень «теплих кредитів» взяли українці у серпні, щоб поспішити утеплитися та зменшити комунальні рахунки. 

У серпні програма «теплих кредитів» запрацювала на повну силу. Вперше за всю історію програми у серпні 133 ОСББ та ЖБК залучили 32 млн грн «теплих кредитів». Це у 10 разів більше, ніж у серпні 2016 року.

«Неймовірно високий попит ОСББ на «теплі кредити» – свідчення їхньої довіри до Уряду, до програми підтримки. Раніше ОСББ було важко мотивувати до енергоощадності. Чималих зусиль необхідно було докласти, щоб переконати громадян об’єднатися та проголосувати за взяття «теплого кредиту». Завдяки широкій інформаційній кампанії, численним регіональним та районним роз’яснювальним семінарам, успішним історіям утеплення ОСББ нам вдалося запевнити їх у тому, що компенсації виплачуються, а досягти економії енергоспоживання реально», — прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

За результатами моніторингу програми, «теплі кредити» беруть на незначні роботи: заміну вікон або встановлення лічильника. Переконавшись, що відшкодування є, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку наважуються вдруге і втретє звертатися до програми та впроваджувати вже глибинні заходи з енергоефективності.

«Комплексна термомодернізація багатоповерхівки – утеплення з облаштуванням ІТП із погодним регулюванням – дає змогу вдвічі та більше зменшити платіжки за опалення», — підкреслив Сергій Савчук.

Також із 403 млн грн найбільшу суму коштів, а саме – 360 млн грн, одержано для утеплення індивідуального житла: встановлення лічильників, заміни вікон, термоізоляції стін тощо. Ще 10,4 млн грн взято для встановлення твердопаливних котлів.

Загалом з початку дії програми більше 330 тисяч сімей скористалися «теплими кредитами» на суму 4,3 млрд грн.