Прокуратура назвала основні версії слідства щодо вибуху на Солом'янці
facebook.com/mvs.gov.ua

Прокуратура назвала основні версії слідства щодо вибуху на Солом’янці

Слідчі розглядають три головні версії вибуху, який трапився вночі 25 жовтня поблизу телеканалу «Еспресо» в Києві. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Громадське.  

Про основні версії, яких наразі притримується слідство, розповів перший заступник прокурора Києва Павло Кононенко.

«Перша версія — це замах на вбивство Мосійчука, який було організовано спецслужбою РФ. Друга — політична діяльність і громадянська позиція Мосійчука всередині країни і третя — замах на Мосійчука на особистому ґрунті», — зазначив він.

Він додав, що слідчі не відкидають також інших версій, наприклад, замаху на громадського діяча, враховуючи те, що серед постраждалих внаслідок вибуху — політолог Віталій Бала, який зараз перебуває в лікарні. Крім того, існує також версія, згідно з якою вибух був замахом на журналістів каналу «Еспресо».

За словами Кононенка, на даний момент у зв’язку з інцидентом нікого не затримано, підозрюваних у слідства також поки що немає.

Нагаlаємо, ввечері 25 жовтня у Солом’янському районі Києва біля приміщення, в якому знаходиться телеканал «Еспресо», пролунав вибух, унаслідок якого загинули охоронець нардепа від Радикальної партії Ігоря Мосійчука, 30-річний працівник поліції Руслан Кушнір і 36-річний Михайло Мормель, капітан поліції, який жив у будинку, неподалік місця інциденту. Ще троє людей отримали травми різного ступеня важності: сам Мосійчук, політолог Віталій Бала та місцева мешканка, що проходила поряд із місцем вибуху.

В МВС заявляють, що подію кваліфіковано як теракт. У прес-службі Мосійчука стверджують, що вибух був замахом на нардепа, сам він зазначив, що, на його думку, замах було здійснено за замовленням з Росії.

«Я вважаю, що замовники сидять у Москві. Виконавці — київські. Не виключено, що агентура серед патріотичного середовища. Це перший замах на державного діяча такого рівня в Україні», — йдеться у заяві депутата, розповсюдженій його прес-службою.

На Youtube-каналі «Еспресо» було оприлюднено відео з місця вибуху, зняте камерою спостереження.