Прокуратура повідомила меру Ірпеня про підозру

Сьогодні, 31 серпня, прокурор Київської області повідомив меру Ірпеня Володимиру Карплюку про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримувати, якщо це порушення спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки) КК України.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Згідно з даними прокуратури, В. Карплюк у 2011 році, перебуваючи на посаді директора ТОВ «Сарафан», знаючи, що компанія не має ліцензії на будівництво та дозволів на виконання робіт з підвищеною небезпекою, порушив Правила будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів.

 «Не дбаючи про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання робіт, підозрюваний не призначив працівників, відповідальних за безпечне проведення робіт вантажопідіймальними кранами», — йдеться у повідомленні. Це спричинило аварію гусеничного крану та падіння його стріли на будівлю й людей, внаслідок чого одна людина загинула і ще одна отримала тяжкі тілесні ушкодження, зазначають у прокуратурі. Додають також, що по справі триває досудове розслідування.

Санкція статті передбачає покарання у виді обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі строком до 8 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Також сьогодні було повідомлено про підозру у вчиненні низки правопорушень заступнику міського голови міста Ірпінь Лідії Михальченко.