Прокурори просять 15 років в'язниці для Януковича

Прокурори просять 15 років в’язниці для Януковича

Прокурори Головної військової прокуратури у справі про держзраду екс-президента Віктора Януковича завершили виступ у судових дебатах в Оболонському райсуді Києва і просять суд винести вирок у вигляді 15 років в’язниці.

Також обвинувачення просить стягнути з Януковича близько 100 тисяч гривень процесуальних витрат.

Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України) та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Під час виступів прокурорів Руслана Кравченка і Максима Крима адвокати постійно перебивали їх і вимагали розглянути клопотання про відвід усього складу суду.

Адвокат Януковича Сердюк заявив журналістам, що захисники Януковича мали намір сьогодні допитати свідків захисту — колишнього прем’єр-міністра Азарова та пілота гелікоптера Аркадія Ярощука, а прокурори, щоб не допустити цього, призначили державного адвоката і хочуть розпочати дебати.

Головуючий у справі суддя Владислав Дев’ятко оголосив перерву до 13 вересня. Він повідомив, що заплановані засідання для виступу адвокатів в судових дебатах це 13-14 вересня початок о 10.00 а також резервні дати 17-18 вересня, якщо за два дні дебати не завершаться.