ПРООН в Україні оголосила про підписання чотирьох довгострокових угод з виробниками ліків
Katie Dalton/Flickr

ПРООН в Україні оголосила про підписання чотирьох довгострокових угод з виробниками ліків

У вівторок, 12 грудня 2017 року, Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні оголосила про підписання чотирьох довгострокових (рамкових) угод з виробниками ліків. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

Всього було підписано угоди з 4 міжнародними виробниками: з Teva Pharmaceuticals Industries Ltd. (Ізраїль), компанією групи Pfizer(Нідерланди), Novo Nordisk (Данія) і Sanofi Genzyme (підрозділ компанії Sanofi, Франція).

Перші ліки за договорами будуть доставлені в Україну протягом двох тижнів.

«Це препарати для терапії таких рідкісних хвороб, як розсіяний склероз, хвороба Гоше, мукополісахаридоз,муковісцидоз, інші орфанні метаболічні захворювання, гемофілія та для зупинки кровотечі», — йдеться в повідомленні.

В.о. Міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун зазначила, що довгострокові угоди з виробниками – це світова практика, яку використовують в ЄС, США, в системі закупівель ООН та більшості розвинених країн світу.

За її словами, укладення цих угод має дозволити додатково отримати нашій державі знижку на препарати до 20% і забезпечити їх постійну наявність в лікарнях для пацієнтів”.

Зазначається, що процес виробництва препаратів зазвичай складає від 3 до 6 місяців. Саме тому, через відсутність довгострокового планування, Україна досить часто купувала залишки препаратів на складах дистриб`юторів, що значно підвищувало ціну, або до 6 місяців очікувала поки препарати будуть вироблені для країни після того, як компанія вигравала тендер.

Угоди, укладені ПРООН, встановлюють рамки, які дозволяють замовляти ліки одразу після ухвалення постанови Кабінету Міністрів та підписання відповідної угоди між МОЗ та ПРООН.

Угоди з виробниками підписуються на один рік, але можуть бути продовжені на додатковий період до 2 років. Всі підписані ПРООН угоди з виробниками можуть бути пізніше передані агенції, що здійснюватиме державні закупівлі, та використовуватися для закупівель ліків напряму.

Підписання довгострокових угод підтримали також пацієнтські організації. Голова правління ГС «Орфаннізахворювання України» Тетяна Кулеша стверджує, що зазвичай ліки для рідкісних орфанних захворювань не мають аналогів і виробляються в невеликих кількостях саме під замовлення країн.

“Ми цілком підтримуємо ідею запровадження системи довгострокового укладання договорів, що дозволить нам бути впевненими, що ліки будуть надходити в потрібний час та у необхідній кількості. Адже у випадку переривання лікування у багатьох орфанних хворобах це призводить до тяжкої інвалідності, чи навіть смерті пацієнта”, додала вона.

Нагадаємо, що в Україні запрацювала спрощена процедура реєстрації лікарських засобів.