Пункт пропуску "Чаплинка" в анексований Крим закриють, - Бабін
facebook.com/borys.babin

Пункт пропуску «Чаплинка» в анексований Крим закриють, — Бабін

Як повідомляє Крим.Реалії, українська влада закриє пропускний пункт «Чаплинка» до Криму.

Постійний представник Президента України в Криму Борис Бабін в ефірі Радіо Крим.Реалії зауважив, що закривши пропускний пункт «Чаплинка» на адміністративному кордоні з анексованим Кримом, українська влада переобладнає інші два КПВВ — «Каланчак» і «Чонгар».

«Цей пункт пропуску («Чаплинка» — прим. ред.) породжує підвищені корупційні ризики, про які у нас не люблять говорити. Крім того, він дуже незручний для перетину пішки, оскільки спочатку «Чаплинку» обладнали для вантажівок — але ж зараз поставки на півострів заборонені. Одночасно із закриттям «Чаплинки» ми плануємо збільшити пропускну здатність «Каланчака» і краще обладнати «Чонгар», а також готуємо документацію, щоб це була обґрунтована державна позиція», — зазначив Бабін.

За даними офіційної української статистики, протягом серпня 2017 року адмінкордон через «Чаплинку» перетнули 40 тисяч людей.

У цей же час, за даними Міністерства з питань окупованих територій України, у тому ж місяці через інші два пункти «Чонгар» та «Каланчак» пройшли 182,4 тисячі і 136 тисяч осіб відповідно.

«Навіщо нам утримувати два пункти пропуску -» Каланчак » і » Чаплинка «- на відстані декількох кілометрів один від одного тільки тому, що так зробили росіяни? Я думаю, що виходячи із запитання національної безпеки, є розуміння з боку силових структур, там повинен бути один єдиний пункт пропуску», — заявив Бабін на засіданні комітету Верховної Ради у закордонних справах 6 вересня.