П'ять авто, що проходять у корупційних справах, продадуть на аукціоні
facebook.com/arma.gov.ua

П’ять авто, що проходять у корупційних справах, продадуть на аукціоні

Нацагентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) передало для реалізації на аукціоні OpenMarket (ДП «СЕТАМ») 5 арештованих автомобілів. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ. 

Про продаж з молотка авто, які проходять у корупційних справах, заявив голова Нацагентства Антон Янчук під час прес-конференції, що пройшла сьогодні, 3 листопада.

«Сьогодні ми вперше в історії Нацагенства передаємо арештовані активи у кримінальному провадженні для реалізації. За рішеннями Печерського райсуду Нацагентству це майно було раніше передано в управління за ініціативою Головної військової прокуратури Генпрокуратури України», — зазначив Янчук.

При цьому він відмовився відповідати на питання журналістів стосовно того, чи належали ці автомобілі екс-міністру доходів і зборів Олександру Клименку, заявивши, що питання про попередніх власників майна лежить поза компетенцією АРМА.

«Ми не є правоохоронним органом, відповідно, питання належності цього майна — це питання до слідчих і прокурорів. Ми не можемо і не будемо коментувати відповідні питання», — зауважив Янчук.

За його словами, кошти, отримані від реалізації  цих авто на аукціоні будуть перераховані на депозитний рахунок Національного агентства, де й зберігатимуться до завершення кримінального провадження.

«Лише у разі, якщо власник буде визнаний винним у вчиненні злочину, або в межах кримінального провадження буде доведено, що ці активи є похідними від злочину, тоді вони підлягатимуть конфіскації, і такі кошти будуть зараховані у державний бюджет», — підкреслив голова АРМА.

В протилежному випадку, тобто якщо власника визнають невинним, або буде доведено, що авто не було придбано за незаконно отримані гроші, власнику повернуть залучені на аукціоні кошти та нараховані на них відсотки.

«Ні Нацагентство, ні ДП «СЕТАМ», ні будь-яка інша особа від цих коштів нічого не одержить», — наголосив Антон Янчук.

За його інформацією, загалом в управлінні Нацагентства з розшуку та менеджменту активів зараз перебувають 22 арештованих автомобіля. Гендиректор ДП «СЕТАМ», яке проводить в Україні електронні торги арештованим майном, зазначив, що загальна вартість п’яти автомобілів, які виставлено на продаж, становить близько 7 млн гривень. Тогри триватимуть до 20 листопада.