Рада підтримала законопроект про захист бізнесу: відтепер усі обшуки фіксуватимуть на відео

Рада підтримала законопроект про захист бізнесу: відтепер усі обшуки фіксуватимуть на відео

Верховна Рада підтримала підготовлений Кабінетом Міністрів України законопроект №7275 про захист бізнесу. Повідомляє Main.in.ua із посиланням на Урядовий портал.

Відповідний документ підтримали 312 депутатів.

Під час обговорення законопроекту Глава Уряду Володир Гройман підкреслив, що сьогодні потрібно ухвалити закон, який унеможливить спроби блокувати роботу чесних підприємців.

«Тиск на чесний бізнес, який працює відповідно до законодавства, сплачує податки, створює продукт і забезпечує робочі місця — неприпустимий. Давайте всі разом поставимо крапку в беззаконні, яке вчиняють правоохоронні органи над чесним та прозорим бізнесом», — зазначив він.

Відтепер особи, у приміщенні яких проводиться обшук, матимуть право скористатися допомогою адвоката на будь-якій стадії проведення обшуку.

Обшуки зможуть проводитися лише за умови їх обов’язкової відеофіксації. Дії та обставини проведення обшуку, які не зафіксовано на відеозаписі, буду недійсими та не зможуть бути використані як докази в суді.

Згідно з документом, заборонятиметься тимчасове вилучення комп’ютерної техніки. Сторона звинувачення буде зобов’язана робити копії необхідної інформації без вилучення техніки, на якій вона зберігається.

При подачі заяви про скоєний злочин, заявники будуть наділені правом протягом 24 годин отримати відповідну виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Особи, чиї права обмежуються при розслідуванні але не мають ніякого процесуального статусу (наприклад, головний бухгалтер, фінансовий директор і т.п.) отримають право звернутися до прокурора або слідчого судді з клопотанням перевірити дотримання розумних строків розслідування кримінального провадження.

Під час обшуків правоохоронці будуть зобов’язані обґрунтувати необхідність вилучення речей і документів, при чому не тільки оригіналів але і копій.

8 листопада Кабмін схвалив законопроект про відео- та аудіофіксацію обшуків бізнес-структур.