Рада прийняла медичну реформу
Верховна Рада України / Facebook

Рада прийняла медичну реформу

Сьогодні, 19 жовтня, Верховна Рада України прийняла проект закону №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». За це рішення проголосували 240 депутатів із 343, що зареєструвалися в сесійній залі. Про це повідомляє УНІАН. 

Згідно з прийнятим сьогодні законом, держава гарантує повну оплату за рахунок коштів держбюджету надання громадянам необхідних медичних послуг та лікарських засобів, що передбачені програмою медичних гарантій.

Крім того, за бюджетний кошт окремо фінансуватимуть програми громадського здоров’я, антиепідемічні заходи, проведення медико-соціальної, судово-медичної та судово-психіатричної експертиз та інших програм в галузі охорони здоров’я. Повний перелік медичних програм, що фінансуватимуться з бюджету,  затверджено Кабміном.

Також, згідно з текстом закону, в межах програми медичних гарантій громадянам, іноземцям та особам без громадянства, що постійно проживають в Україні, біженцям і особам, які потребують додаткового захисту, держава гарантує повну оплату необхідних медичних послуг та лікарських засобів. Йдеться про послуги та засоби, пов’язані з наданням екстреної, первинної, вторинної спеціалізованої, третинної високоспеціалізованої, паліативної медичної допомоги, реабілітації, медичної допомоги вагітним та дітям до 16 років.

Програму медичних гарантій затверджує Верховна Рада у тексті закону про бюджет на відповідний рік. Обсяг бюджетних коштів, що спрямовуватимуть на її реалізацію, визначтиметься у структурі бюджету як частка ВВП у розмірі не менш ніж 5%. Витрати на програму медичних гарантій входять до переліку захищених статей бюджетних видатків.

Нагадаємо, під час триденного розгляду проекту закону в другому читанні депутати не проголосували за велику кількість поправок, підготованих профільним комітетом. Сьогодні перед голосуванням заступник голови Комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко, представляючи законопроект, зачитала список із кількох десятків поправок, які мали повернути текст закону до вигляду, в якому його представив для голосування комітет. Депутати підтримали ці поправки.