Рада прийняла закон про приватизацію держпідприємств

Сьогодні, 18 січня, народні депутати підтримали законопроект про приватизацію державних підприємств. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на сайт Верховної Ради.

Відповідний проект №7066 підтримали 266 депутатів.

Його прийняли з поправкою про можливість захисту інтересів інвесторів за англійським правом.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав депутатів проголосувати за проект закону . За його словами, закон необхідний, оскільки наразі найбільший сектор корупції — це державні підприємства.

«Цей закон дає можливість створити десятки тисяч робочих місць та умови для економічного зростання», — зазначив Гройсман.

У проекті закону було понад 700 правок.

В новій редакції закону з метою уніфікації та оптимізації законодавства з питань приватизації, удосконалили механізми та процедури приватизації, прискорили процеси приватизації тощо.

Закон регулює правові, економічні та організаційні основи приватизації державного і комунального майна та майна, що належить Автономній Республіці Крим.

Згідно із документом, «основною метою приватизації є прискорення економічного зростання, залучення іноземних і внутрішніх інвестицій, зменшення частки державної або комунальної власності у структурі економіки України шляхом продажу об’єктів приватизації ефективному приватному власнику».

За словами в.о. глави Фонду державного майна Віталія Трубарова, новий закон встановлює 12 місяців для об’єктів великої приватизації та п’яти місяців — для малої.

«Якщо вартість активів підприємства перевищила 250 млн грн за останній — це об’єкт великої приватизації, яка буде проходити виключно на електронних платформах», — зазначив він.

Перелік об’єктів великої приватизації державної власності, що підлягають приватизації, затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Фонду державного майна України, а переліки об’єктів малої приватизації державної власності, що підлягають приватизації, затверджуються Фондом державного майна України.