Рада проголосувала за запровадження воєнного стану на 30 днів

Рада проголосувала за запровадження воєнного стану на 30 днів

Верховна Рада підтримала закон президента Петра Порошенка про запровадження воєнного стану в окремих областях України на 30 днів. «За» проголосували 276 депутатів.

Воєнний стан вводиться з 26 листопада в десяти областях, які розташовані вздовж російського кордону, придністровської ділянки молдавського кордону та на узбережжі Чорного та Азовського морів.

Воєнний стан запроваджується в таких областях: Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області, а також воєнний стан вводиться у внутрішній водах Азово-Керченської акваторії.

Воєнний стан буде введено до 27 грудня. При цьому під час виступу у Верховній Раді Петро Порошенко заявив:

«Воєнний стан буде застосований виключно у випадку наземної російської агресії».

На своїй сторінці у Facebook президент прокоментував прийняття закону про запровадження воєнного стану в окремих областях:

«Запровадження воєнного стану передбачається виключно у випадку наземної операції регулярних військ РФ за межами ОСС та незаконно анексованого Криму. […] Якщо нам вдасться уникнути цього сценарію, права і свободи громадян України не будуть обмежуватися. Указ передбачає право Президента, як тільки російський солдат перетне кордон, не втрачати жодної секунди для того, щоби забезпечити захист української землі».

Також 298 голосів «за» депутати віддали за постанову про проведення виборів президента України 31 березня 2019 року. Таким чином, президентські вибори відбудуться незалежно від продовження чи введення воєнного стану.

Нагадаємо, воєнний стан в Україні введено через агресію Росії в Керченській протоці, за якої було захоплено три українські кораблі з 23 моряками. Під час захоплення по українським кораблям було відкрито вогонь на ураження, поранено 6 українських військовослужбовців. Після інциденту троє українських моряків перебувають у лікарні в Керчі.

Включення з засідання Верховної Ради про запровадження воєнного стану